Előkészítjük Önöknek a területileg illetékes Környezetvédelmi Ügynökség által kért dokumentációt, segítséget biztosítunk a kapcsolattartásban a környezetvédelmi hatoságokkal, feltöltjük az adatokat a SIM (Környezeti Integrált Rendszer) nemzeti platformra.
Segítünk Önöknek egy teljes hulladékgazdálkodási tanácsadási csomag összeállításában. Összeállítjuk a havi hulladékgazdálkodási nyilvántartást, elkészítjük a hatóságok által igényelt éves jelentéseket. Megoldjuk az adatok és jelentések beiktatását a SIM (Környezeti Integrált Rendszer) nemzeti platformra az érvényben lévő hulladékgazdálkodási törvények alapján.
A hulladékgazdálkodási nyilvántartás: Bármilyen gazdasági szereplőnek kötelező a tevékenységéből keletkezett bármely hulladékot beazonosítani a törvénykezésben meghatározott hulladékjegyzékben és havi szinten nyilvántartást vezetni. Ugyanakkor kötelező az adatok és információk jelentése a környezetvédelmi ügynökség megyei képviseleténél, a következő jelentési év március 31-ig, papíron és elektronikusan.
Hulladékgazdálkodási felelős: környezetvédelmi/integrált környezetvédelmi engedéllyel rendelkező jogi személyeknek kötelező módon ki kell nevezniük egy személyt a saját alkalmazottai sorából, aki biztosítja a hulladékgazdálkodással kapcsolatos törvény által előírt kötelezettségek teljesítését vagy átadhatják ezt a tevékenységet egy harmadik félnek.
Csomagolóanyagok és csomagolóanyag hulladékok: a hulladékgazdálkodás ezen ágazatának az a célja, hogy megelőzze és lecsökkentse a környezetre kifejtett hatásukat. Azon gazdasági szereplők, melyek csomagolóanyagokkal gazdálkodnak, a csomagolóanyag mennyiségeivel és típusaival kapcsolatos bejelentési kötelezettségnek kell eleget tenniük. A jelentést a megyei környezetvédelmi ügynökségekhez kell benyújtani, február 25-ig.
Használt (motor)olaj: a használt olajjal kapcsolatos gazdálkodási tevékenységek szabályozásának célja, beleértve a használt olajszűrőket, hogy kizárja a lakosság egézségére és a környezetre káros hatásokat. A gazdasági szereplőknek kötelező felelős módon kezelni ezeket a típusú hulladékokat. Jelentési kötelezettség: a területi környezetvédelmi ügynökség kifejezett kérésére, félévente.
Elektronikai és Elektromos berendezési hulladékok: a DEEE-re vonatkozó törvénykezés a lakosság egézségére és a környezet védelmére vonatkozó intézkedéseket határoz meg, célja a negatív környezeti hatások megelőzése, az elektromos és elektronikai felszerelések megfelelő kezelése, az erőforrások és a hatékonyság javítása, a fenntartható fejlődés biztosítása.
Hulladékká vált gépjárművek: A VSU felelős kezelésének célja a forgalomból kivont járművekből származó hulladékok keletkezésének megelőzése, az újrafelhasználás, az újrahasznosítás és más értékesítési formák alkalmazása a hulladékok csökkentése érdekében, valamint a járművek életciklusát meghatározó gazdasági szereplők tevékenységének javítása.
Elemek és akkumulátorok: a cél az elemek és az akkumulátorok teljesítményének és az ezzel kapcsolatos tevékenységek javítása minden érintett gazdasági szereplőnél, pontosabban a gyártóknál, forgalmazóknál és végső felhasználóknál, valamint a hulladékká vált elemek és akkumulátorok újrahasznosítási folyamataiban érintett cégeknél.
Használt gumiabroncsok: meghatározzák az új és/vagy használt gumiabroncsok újrahasználatra történő értékesítési feltételeit
Megoldásokat kínálunk a Környezetvédelmi Alapnak a fizetési kötelezettségekre vonatkozóan, beleértve a Környezetvédelmi nyilatkozatok elkészítését és benyújtását, a vonatkozó jogszabályokban meghatározott határidőn belül.
Segítünk Önnek abban, hogy szakértői tanácsot kapjon a veszélyes vegyi anyagok/keverékek kezelésével kapcsolatos kötelezettségeivel kapcsolatban.